ИзраелПоштенски Пребарување
Израелמחוז ירושלים/Jerusalemירושלים/Jerusalem: 91280
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

ירושלים/Jerusalem, מחוז ירושלים/Jerusalem: 91280

91280

Адреса И Поштенски Број
Наслов :ירושלים/Jerusalem, מחוז ירושלים/Jerusalem
Град :ירושלים/Jerusalem
Регионот 1 :מחוז ירושלים/Jerusalem
Земја :Израел
Поштенски :91280

Други Информации
Јазик :Hebrew/English (HE/EN)
Регионален Код :IL-JM
ширина :31.76832
должина :35.21371
Временска Зона :Asia/Jerusalem
Координирано Универзално Време :UTC+2
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

ירושלים/Jerusalem, מחוז ירושלים/Jerusalem се наоѓа во Израел. Нејзините поштенски код е 91280.

Другите се е достапен
ירושלים/Jerusalem, מחוז ירושלים/Jerusalem,91280 ©2014 Поштенски Пребарување